Зареєстровані клієнти отримують -10% на наступне замовлення від 500 грн!
Каталог

Привідні ремені: профілі та види

Привідні ремені: профілі та види

Передача енергії між вузлами обладнання побутового, сільськогосподарського, промислового призначення здійснюється приводними ременями. Залежно від типу механізму підбираються відповідні види, профілі ременів генератора, верстатів, різної техніки. Розглянемо детальніше класифікацію даного елемента, особливості конструкції.

Види ременів приводних

Гумові кільцеві стрічки виготовляються сьогодні кількох різновидів:

  1. Клинові. Профіль ременів клинових має трапецієподібну форму, він застосовується конструкціями стрічкових транспортерів, с/г та побутової техніки, на промисловому устаткуванні, автомобільних та компресорних агрегатах. Це надійні, довговічні, міцні вироби, що не вимагають особливого догляду, можуть передавати зусилля на великі відстані. Виготовляються з високоякісної гуми, композитних матеріалів.
  2. Зубчасті модульні. Застосовуються обладнанням для деревообробки, на друкарських верстатах, млинах, побутовій техніці. Друга їхня назва – синхронні. Виготовляються з поліуретану. На внутрішній стороні стрічки розташовані зубці, між ними однакова відстань. Від форми зубців залежить надійність передачі енергії. Реалізуються напівкруглої та трапецієподібної форми.
  3. Плоскі. Передають імпульс руху завдяки силі тертя, що виникає від зчіплення між гумовим плоским полотном і шківом, що обертається.
  4. Поліклінові. Це модель-гібрид від з'єднання клинової стрічки з плоскою, може рухати відразу кілька вузлів. Конструкція з плоскою поверхнею з одного боку стрічки та поздовжніми канавками з іншого забезпечує велику площу перетину шківа з полотном. Поліклінові моделі мають підвищений рівень гнучкості, придатні для використання на валах невеликих діаметрів бетономішалок, компресорів, сільськогосподарських установок, верстатів із оброблення металу.
  5. Круглі. Підходять паси з круглим перерізом для оснащення вузлів приладів із невеликою потужністю та середніми показниками швидкості, рух між шківами передається внаслідок сильного натягу. Використовуються секторами промисловості, де виробництво налаштоване на безперервний цикл.
  6. Варіаторні. Використовуються в снігоходах, скутерах, зернозбиральній та іншій техніці, де потрібно змінювати швидкість обертів ротора.

Також виділяють вузькі, широкі, вентиляторні, шестигранні, багаторучні ремінні полотна. Але найпоширеніші види – клинові. Їхні переваги в універсальності маркування клинових ременів, безшумності роботи, стійкості до негативного середовища, надмірних навантажень.

Види профілів ременів та геометрія полотен

Розрізняються дані елементи як типом, так і розміром, профілем. Ремені клинові розміри мають стандартні, але, в залежності від країни виготовлення, відрізняються таврування. Геометрія кільцевої стрічки позначається буквено-цифровим маркуванням на зовнішній стороні виробу:

  • ДСТУ (ГОСТ) – присутня на товарах із країн колишнього СНД, Китаю, в ньому інформація вказує на довжину стрічки, що виміряна за армуючим елементом, вказується тип профілю;
  • RMA – довжина вимірюється за внутрішніми гранями, вид профілю позначається літерами, а геометричні параметри вказані в дюймах;
  • DIN – це європейський стандарт, складається лише з цифр, де перша вказує на номер профілю, а друга – внутрішню довжину полотна;
  • ISO – маркування ідентичне ГОСТу, тільки кириличні літери замінюються латинськими.

Таблиця маркування профілів приводних ременів, їх розмірів допоможе визначитись із необхідними параметрами виробу.


Основні позначення:

  • Lp/Lw – вказує на довжину по лінії натягу паса;
  • Lh/La – зовнішня довжина;
  • Lвн/Li – внутрішня довжина;
  • Le – ефективна довжина;
  • Wp – ширина перерізу розрахункова по корду;
  • T – показник висоти перерізу;
  • Wa – ширина верху полотна;
  • Wi – ширина основи стрічки.

Основні розміри клинових ременів позначаються двома стандартами виміру ширини по верхньому шару полотна – дюймами (американський варіант) та міліметрами (європейський).

Ключові відмінності класичних профілів:

  1. Ремінь профіль А. Підходить для оснащення двигунів легкового та вантажного транспорту. Параметри – 13х8 мм, робочі температури від -30 до +80 °C, відносна вологість 15-65%. Полотно стійке до розривів, стирання, деформацій.
  2. Профіль D (Г). Гранична лінійна швидкість 30 м/с, працює в температурному режимі від -40 до +70 °C, випускається шириною 32мм.
  3. Ремінь профіль В (Б). Здатний передавати потужність в 50 кВт при максимальній лінійній швидкості 30 м/с. Діапазон робочих температур від -30 до +60 °C, розміри перерізу – 17х11 мм. Встановлюються у верстатах, вентиляційному, сільськогосподарському, промисловому, компресорному обладнанні.
  4. Ремінь профіль C (В). Має високий ККД, стійкий до дії хімічних речовин, кут клина становить 40°, розміри – 22х14 мм. Показник потужності складає 300 кВт, а співвідношення ширини та висоти – 23х14 мм.
  5. Ремінь профіль Z (0). Застосовується в промисловому обладнанні, у валах з натяжними роликами. Безшумний, стійкий до впливу хімречовин, в процесі використання п