Як вибрати клиновий ремінь

Чому клинові ремені здатні передавати більші навантаження ніж плоскі

Як і в інших ремінних передачах момент, що крутить, від провідного клинового шківа до ременя і від нього до веденого шківа здійснюється за рахунок сил тертя. Але в клино-пасової передачі робітниками є бічні поверхні ременя. В цьому випадку пляма контакту значно більша, ніж у плоскому ремені. А значить більше і сила тертя і, отже, крутний момент, що передається. Щоб збільшити пляму контакту, не обов'язково збільшувати діаметр шківа. Розумніше, з точки зору габаритів конструкції, вибрати шків невеликого діаметру, але з кількома ременями. В цьому випадку говорять багатошаровий шків.

Як визначити довжину ременя, якщо маркування не збереглося?

Для цього потрібно розуміти, що виробники на самих ременях можуть ставити розмірність трьох видів

1- це приклад маркування зовнішній розмір La (AVX13-1025La - це означає, що вказана довжина по зовнішній поверхні ременя)

p>

2- це приклад найпоширенішого маркування на клинових ременях -розрахункової довжини ременя Ld, Lw, Lp, яка означає розмір ременя -посередині між La і Li  зазвичай це маркування відповідає гладким ременям без фасонного зуба (А-1025 Lw або простий А-1025).

Тому якщо у Вас виникло питання як з'ясувати довжину і профіль ременя (А, В, С, D), а у вас немає маркування, і технічної документації, то вам потрібно взяти нитку  опоясати зовнішню поверхню ременя, заміряти отриману довжину нитки на рулетці, і ми отримаємо розмір La, а також заміряти ширину зовнішньої поверхні клину ременя найширшу, і так ми дізнаємося профіль А=12-13мм, В=16-17мм, С=21- 22мм або D=32мм

(припустимо, що ваша довжина вийшла 1025 La, а ширина клина 12мм- виходить, що ми маємо ремінь профіль А-1025La цей розмір відповідає довжині розрахункової-1000Lw,Ld,Lp, а також відповідає довжині внутрішньої -975Li) як бачите один і той же ремінь може мати різне маркування та літери дуже важливі, а далі наші менеджери допоможуть вам у підборі ременя